• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

BİNA DEĞERLEMESİ

KOMPLE BİNA DEĞERLEMESİ NASIL YAPILIR ?

 *  Tek fonksiyonlu hale dönüştürülmüş olan yapılarda (Hastahane, öğrenci yurdu, dershane, iş merkezleri  vs..)  kat  irtifakı  (veya  mülkiyeti)  kurulmuş  olsa  dahi  tek bir bağımsız bölüm ya  da  bazı bağımsız  bölümler  müstakilen  teminat  niteliği  taşımayacağından  sadece  bu  kısımlar  için  değerleme yapılmayacaktır.

*  Proje ile mevcut durum arasında herhangi bir uyumsuzluk söz konusu ise; bu hususta yapılmış bir tespit veya yapı tatil zaptı olup olmadığını anlamak amacıyla Belediye dosyası incelenecek, herhangi bir kısıtlılık söz konusu ise temin edilecek belgeler mutlaka rapora eklenecektir. Belge (fotoğraf, kopya) temin edilemeyen durumlarda bu belgelerin ve ilgili projelerin tarih ve sayıları raporlarda mutlaka belirtilecektir.

 * Kat mülkiyeti  /  kat irtifakı tesis edilmemiş olan komple bina değerlemesinde,  bina birkaç konut  /  işyerinden oluşuyorsa ayrı ayrı bağımsız bölüm bazında satışı olamayacağı için bir bütün olarak satışında yaşanacak güçlük dikkate alınarak değer tespiti yapılmalıdır.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret245049