• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

TAŞINMAZ FİZİKİ DURUM ÖZELLİKLERİ

DEĞERLEMEYE KONU TAŞINMAZIN MEVCUT FİZİKSEL DURUMU VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?
Gayrimenkul bir site içerisinde yer alıyor ise, sitenin özellikleri,  donanımları,  sosyal donatı ve ortak kullanım alanları hakkındaki bilgilere rapor içeriğinde yer verilecektir.   Site özelliklerinin   (konut,   sanayi ve organize sanayi sitelerinde) değerlemesi yapılan gayrimenkulün değerine olumlu veya olumsuz katkılarından bahsedilecektir. Sitenin genel tanımı özet bir şekilde verilirken, sitenin yapılaşması ve teknik özellikleri (yaklaşık blok ve konut sayısı,  blokların yapılaşma şartları,  sosyal donatı ve ortak alan özellikleri vb.)  mutlaka belirtilecektir.
Ana gayrimenkul bünyesinde yer alan bir bağımsız bölüm değerlendiriliyor ise, rapor içeriğindeki ilgili kısımda ana gayrimenkul hakkında bilgi verilecektir.  Ana gayrimenkul hakkındaki bilgiler binanın teknik ve genel özellikleri ile yapım özelliklerini belirten  (binanın kat adedi, katlardaki ortak alan ismi ve bağımsız bölüm sayısı, dış cephe, ortak alan inşa vasfı ile asansör, yakıt sistemi,   yangın merdiveni,   merkezi havalandırma vb. donanımları gibi)   özet bilgilerden oluşacaktır.
Rapor içeriğindeki ilgili kısımda değerlemeye konu olan bağımsız bölüm detaylı bir şekilde anlatılacaktır.  Bağımsız bölümün bina içindeki konumu,  mimari yerleşimi,  brüt alanı,  mahal ve mahallerde kullanılan malzeme bilgileri ve yapım özellikleri bu kısımda yer alacaktır. Konumu veya mimari yerleşiminde mevcut durumu ile projesi arasındaki farklılıklarda bu kısımda belirtilecektir. (Kapatılan balkonlar, ortak alan veya başka mekanlardan katılan alanlar, mimari yerleşimde yapılan değişiklikler vb.)
Gayrimenkulün halihazır kullanım şekli ve durumu rapor içeriğindeki ilgili kısımda belirtilecektir. Projesi ile mevcut kullanımı arasında bir farklılık söz konusu ise; bu husus bu kısımda belirtilecektir.
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret245043