• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

EMSAL BİLGİLERİ NASIL ALINIR

EMSAL BİLGİLERİ NASIL ALINIR ?
Her gayrimenkul için mutlaka emsal araştırması yapılacak ve en az beş emsal raporda yer alacak ve emsallerin sanal ortamdan ve gazetelerden alınan emsaller dışında mutlaka yerinde  (sahada) görülen emsallerden alınmasına dikkat edilecektir. Değerleme uzmanı, o bölgeyi ve değerlemeye konu olan gayrimenkulü çok iyi tanısa dahi,  raporda gayrimenkul için takdir ettiği değeri destekleyen emsalleri, emsallerin kroki (google haritası) üzerindeki yerlerini, emsal bilgilerine ulaştığı kaynakları ve ulaşılabilecek iletişim bilgilerini belirtecektir.
*Verilen emsallerin gayrimenkulle kıyaslaması yapılarak  (gayrimenkulün konumu,  yaşı,  yapım özellikleri, donanımı, katı, kattaki konumu, alanı, manzara faktörü vb.) emsal değerin gayrimenkulün değeri ile olan ilişkisi belirtilecektir.
Benzer ve yakın emsaller bulunamadığı için daha farklı emsaller verildiğinde bu husus ve aradaki farklılıkların dikkate alındığı belirtilecek,   ayrıca emsal bulunamamış ise ilgili kısımda nedenleri açıklanıp ve civardaki esnaf,  muhtar,  mahalle sakinlerinden alınan bilgiler dikkate alınıp emsal bölümüne yazılmalıdır.
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret245046