• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

RAPORUN YENİLENMESİ

RAPORUN YENİLENMESİ NASIL OLUR ?
Yeniden değerlendirilmesi (yıllık rutin güncelleme, seviye artışı veya başka bir idari sebepten) gündeme gelen gayrimenkuller için düzenlenen raporların ilgili kısmında (değerlemenin konusu ve kapsamı) yenileme olduğu mutlaka belirtilecek ve önceki raporun bilgileri  (rapor tarih ve numarası, değeri) mutlaka belirtilecektir.
Gayrimenkule ait bir önceki raporun tarihi ne olursa olsun yenileme raporu düzenleme aşamasında mutlaka yeniden görülerek güncel durumu (seviye veya mevcut kullanım) tespit edilecek, fotoğraflanacak ve ilgili kurum araştırmaları yapılarak yasallığı hakkında güncel teyit yapılacaktır.
Yenileme maksatlı raporlar düzenlenirken düzenlenmiş eski rapor değerleme uzmanı tarafından mutlaka incelenecektir. Eski raporla, düzenlenen yeni rapor arasında değere doğrudan etki eden olumlu veya olumsuz değişiklikler(imar planlarındaki ve imar haklarındaki değişiklikler, tapu kütüğüne daha sonra konulmuş tasarruf yetkisi kısıtlamalarına ilişkin Şerhler vb.) söz konusu ise bu husus düzenlenen yeni raporda detaylı bir şekilde belirtilecektir.
*  Yenilemesi istenen gayrimenkulün değerlemesi sırasında taşınmazın içinin görülmesi mümkün değil ise ve taşınmazın içi değerleme uzmanınca biliniyor ve değerleme firmamızın da taşınmazın içinin görülmesine gerek olmadığı kanaati söz konusu ise;
Birimin de onayını alarak gayrimenkulün içini görmeden değerleme yapılabilecektir.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret248207