• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

RAPOR EKİNDE BULUNACAKLAR

RAPOR EKİNDE BULUNMASI GEREKENLER NELERDİR ?
Ekspertiz raporunun ekine mutlak suret ile taşınmaz ve yakın çevresini gösterir şekilde yeterli sayıda fotoğraf,  tapu senedi,  google map görüntüsü,   imar durum belgesi konulmalıdır.  Fotoğraflar dijital fotoğraf makinesi ile çekilmiş olmalıdır.   Fotoğraflar gayrimenkulün lokasyonu,   cephe görünüşleri,  iç mekan özellikleri ve kattaki konumunu hakkında bilgi verecek nitelikte ve yeterli sayıda olması gerekmektedir. Cephe görünüşlerine ilişkin fotoğraf ve resimlerde, değerlemesi yapılan gayrimenkul işaretlenmelidir.  Özellikle inşaat seviyeli gayrimenkuller için rapor içeriğinde yer alan fotoğrafların tespit edilen inşaat seviyesi ile ilgili genel bir bilgi verecek nitelik ve sayıda olmasına dikkat edilecektir.  Değerlendirilen gayrimenkulün içinden fotoğraf alınmasına izin verilmediği veya fotoğraf alınmasının mümkün olmadığı durumlarda,  dışarıdan çekilen cephe fotoğrafları raporda kullanılacaktır. Gerektiği durumlarda cephe fotoğrafları üzerinde değerlendirilen gayrimenkulün yönü, katı ve konumu ile ilgili işaretlemeler yapılacak veya bilgi notları yazılacaktır.
Rapora konu olan gayrimenkulün konumunu gösteren uygun ebatlı bir kroki raporun ekine konulacak,  bu krokide gayrimenkulün yer aldığı bölgenin belirgin bir ya da birkaç özelliği  (yakın civarındaki; okul, hastane, cami vb. yapılar veya ana arter nitelikli cadde, karayolu, kavşak bağlantıları vb.) yer alacaktır.
Değerlendirilen gayrimenkulle ilgili talep ekinde verilenlerin dışında çalışma esnasında edinilen tüm ek belge, fotoğraf ve dokümanlar rapor ekinde yer alacaktır.
Özellikle eklenen projelerin üzerinde bağımsız bölümün yeri belirtilecektir. Var ise, proje dışı oluşumlar, projenin fotoğrafı üzerinde açıklanacaktır.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret245043