• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/A-Artibir-Gayrimenkul-De%C4%9Ferleme-A%C5%9E/463020923770884?sk=info&tab=page_info
  • https://twitter.com/aartibir
       
       
 
ARAZİ, ARSA DEĞERLEME
MAKİNE DEĞERLEME
İNŞAAT DEĞERLEME
MESKEN DEĞERLEME
FABRİKA DEĞERLEME
Etkinlik Takvim

MAKİNE DEĞERLEMESİ

MAKİNE DEĞERLEMESİ NASIL YAPILIR ?
1. Firmamıza ulaşan değerleme taleplerinde ya da eklerinde eksik veya hatalı veri olması, makinelerin bulunduğu fabrika ya da tesis yetkilisine ulaşılamaması, randevunun zamanında alınamaması v.b. gibi değerleme sürecini aksatabilecek durumların ortaya çıkması halinde Kurumun Değerleme Birimi ile irtibata geçerek gerekli düzeltmelerin ve ayarlamaların yapılması sağlanacaktır.
2. Firmamızca görevlendirilen değerleme uzmanı tarafından konu makinelerin bulunduğu fabrikayı tesis yetkilisi ve/veya temsilcisi eşliğinde ziyaret edecektir. Buna karşın müşterinin yanında değerlemeye konu makine ve teçhizat için yorum yapılmadan sadece mevcut durum tespitinin yapılmasına büyük dikkat gösterecektir.
3. Firmamız değerleme talebinin ulaştığı gün hariç 3 iş günü içinde, talebi karşılamak ile yükümlüdür. Özellik arz eden makinelerin bulunduğu fabrika ya da tesislere ilişkin süreler, firmamız tarafından işin büyüklüğüne ve kapsamına göre tespit edilecek ve süreye ilişkin olarak gerekli onay alınacaktır.
4. Değerlemesi yapılan makinelerin çalışır vaziyette görülmesi esastır. Üretim hatlarına ilişkin özel prosesler nedeniyle çalışmayan makinaların raporda çalışmama nedenleri belirtilmelidir. Ancak kurulumu yapılmamış elektrik  /  mekanik tesisatlarının eksik olmasından dolayı çalışmayan makine gruplarının durumları da ayrıca raporda belirtilecektir. Arızalı olmasından kaynaklı çalışmayan makine ve teçhizatlar genel durumlarına göre hurda olarak değerlendirilir. Ayrıca söz konusu makine grupları için; “Teminat olarak alınmasının uygun olmayacağı / riskli olacağı kanaatindeyiz” ...vb. ifadeler yazılmalıdır.
 
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret245047